flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

УЗАГАЛЬНЕННЯ СТАНУ ОБЛІКОВО-СТАТИСТИЧНОЇ РОБОТИ СУДУ за 2016 рік

УЗАГАЛЬНЕННЯ СТАНУ ОБЛІКОВО-СТАТИСТИЧНОЇ
 РОБОТИ СУДУ за 2016 рік.
 
На виконання плану роботи суду та завдання територіального управління державної судової адміністрації України в Дніпропетровській області у суді проведено узагальнення стану ведення обліково-статистичної роботи, вжито ряд організаційних та практичних заходів, спрямованих на покращення статистичної роботи щодо первинного обліку справ та матеріалів, правильності складання статистичних звітів, достовірності показників та своєчасного подання їх до територіального управління Державної судової адміністрації.
Основними завданнями обліково-статистичної роботи суду є: забезпечення достовірності, об’єктивності, оперативності, стабільності та цілісності інформації про роботу суду з розгляду судових справ.
Обліково-статистична робота в Солонянському районному суді ведеться відповідно до діючих нормативно-правових актів, що регулюють питання діловодства та судової статистики.
Діловодство в суді ведеться відповідно до вимог «Інструкції з діловодства в місцевих загальних судах, апеляційних судах областей…», затвердженої Наказом Державної судової адміністрації України за №173 від 17.12.2013, а також «Інструкцією про порядок передання до архіву  місцевого та апеляційного суду, зберігання в ньому, відбору та передання до державних архівних відділів міських рад судових справ та управлінської документації суду», затвердженої наказом ДСА України за № 168 від 15.12.2011 року із змінами та доповненнями.
Заповнення форм статистичної звітності, статистичних карток на осіб та карток обліку сум шкоди, заподіяної злочинами регламентується відповідними Інструкціями, методичними рекомендаціями ДСА України.
Обліково-статистична робота у суді здійснюється за допомогою автоматизованої системи документообігу «Д-3», яка забезпечує реєстрацію вхідної та вихідної кореспонденції, етапів її руху, автоматизований розподіл справ між суддями, надання фізичним та юридичним особам - учасникам справ інформації по справі, централізоване зберігання текстів судових рішень та інших процесуальних документів, підготовку статистичних даних, видачу судових рішень на підставі наявних у системі даних.
Відповідно до вимог Положення про автоматизовану систему документообігу та з метою належного функціонування автоматичної системи наказами керівника апарату суду визначено функціональні обов’язки, права користувачів автоматизованої системи, надання та позбавлення права доступу до системи. З метою забезпечення коректної роботи  комп’ютерної програми документообігу у суді проведено збори суддів щодо визначення спеціалізації.
Реєстрація справ та матеріалів, які надходять до суду та відображення результатів їх розгляду здійснюється працівниками апарату суду автоматизовано з внесенням необхідних даних у комп’ютерну програму «Д-3».
Реєстраційні журнали та обліково-статистичні картки  виготовляються електронним способом із застосуванням  реєстраційних даних документів, що зберігаються у комп’ютерній програмі.
Обліково-статистичні картки у справах, де провадження закінчено, роздруковуються наприкінці календарного року та передаються до архіву суду відповідно до вимог Інструкції з діловодства.
Діяльність суду з організації обліково-статистичної роботи проводитьсязгідно плану роботи на рік, який складається з урахуванням її стану у суді. Зазначені у плані роботи завдання виконуються у встановлені строки.
Всі заходи, передбачені планом роботи суду на 2016 рік, виконано. Про виконання запланованих завдань зроблено відмітки із зазначенням наряду, в якому знаходиться відповідний документ.
Планом роботи суду на перше півріччя 2017 року передбачено проведення систематичних перевірок по всіх напрямках роботи суду та проведення інформаційно - методичних занять з працівниками суду. До плану занять з працівниками апарату суду були включені основні питання ведення діловодства та обліково-статистичної звітності, роботи з технічними засобами фіксування судового процесу та роботою у КП «Д-3».
Архівна робота у суді проводиться відповідно до вимог Інструкції про порядок передання до архіву місцевого та апеляційного суду, зберігання в ньому, відбору та передання до державних архівних установ та архівних відділів міських рад судових справ та управлінської документації суду.  По закінченню календарного року закінченні провадженням справи передаються до архіву суду для подальшого зберігання, про що складаються відповідні описи.
Архівні справи, у яких закінчився строк зберігання, знищуються, про що складається відповідний акт. Визначення строків зберігання справ здійснюється відповідно до Переліку судових справ і документів, що утворюються в діяльності суду, із зазначенням строків зберігання.
Для організації та проведення експертизи цінності утворених у процесі роботи суду документів, їх відбір для наступного зберігання  наказом голови суду створена експертна комісія.
Наприкінці кожного року у суді створюється номенклатура справ, яка являє собою систематизований перелік найменування справ, створених у діловодстві суду, оформлених у відповідному порядку із зазначенням строків зберігання, та погоджується експертною комісією суду та експертною комісією архівного відділу Солонянської державної судової адміністрації і затверджується головою суду.
Статистична робота у суді протягом 2016 року проводилася на підставі даних, внесених до комп’ютерної програми «Д-3», до якої вносяться корективи, оновлення з метою покращення її роботи.
Якість та достовірність статистичних звітів залежить як від роботи осіб, відповідальних за складання звітів, так і від роботи суддів та працівників апарату суду в цілому, в зв’язку з чим у суді  систематично проводиться перевірка роботи працівників апарату суду, а саме: секретарів судового засідання по дотриманню строків здачі справ до канцелярії та ведення журналів розгляду судових справ та матеріалів суддею;  помічників суддів щодо заповнення карток на особу, карток обліку сум шкоди; перевірка стану звернення до виконання вироків суду; перевірка дотримання строків  направлення справ до апеляційної інстанції, внесення повної та достовірної інформації у програму «Д-3», тощо.
За результатами проведених перевірок встановлено, що  реєстрація справ та матеріалів, які надходять до суду, заповнення результатів їх розгляду у комп’ютерній програмі документообігу здійснюється відповідальними особами в цілому з додержанням вимог Інструкції з діловодства в місцевому загальному суді.
Виявлені недоліки розглядаються на оперативних нарадах з суддями та працівниками апарату суду, де обговорюються проблемні питання та звертається увага працівників суду на недопустимість порушення виконавчої дисципліни, вживаються заходи щодо вдосконалення роботи суду.
Завдяки оновленню та удосконаленню комп’ютерної програми «Д-3» форми статистичної звітності розраховуються в автоматичному режимі. Показники у формах звітів перевіряються працівниками канцелярії, відповідальними за складання відповідних форм звітності.
Взагалі, застосування нових інформаційних технологій у роботі суду стало дієвим засобом підвищення ефективності роботи. Крім того, за допомогою програми здійснюється автоматичне відправлення судових рішень до Єдиного державного реєстру судових рішень.
На забезпечення більш оперативного розгляду судових справ, уникнення затягування судового розгляду в зв’язку з неможливістю того чи іншого учасника процесу прибути безпосередньо до зали судового засідання та покращення доступу до правосуддя в цілому,   судові засідання проводилися в режимі відеоконференції.
Також в суді запроваджено інформаційно-телекомунікаційну технологію "Електронний суд", яка дозволяє надсилати учасникам судового процесу смс-повідомлення та процесуальні документи в електронному вигляді.
Для належної організації обліково-статистичної роботи у суді протягом 2016 року керівником апарату суду та його заступником з працівниками суду проводилися навчання по веденню діловодства та судової статистики. Основна увага приділялася вивченню змін до Положення про автоматизовану систему документообігу, Інструкції про порядок роботи з технічними засобами відеозапису ходу і результатів процесуальних дій, проведених у режимі відеоконференції під час судового засідання (кримінального провадження), та вивченню інформації про поновлення до КП «Д-3» після випуску кожної нової версії.
Статистичні звіти розраховуються та надаються судом до ТУ ДСА України в Дніпропетровській області своєчасно, згідно затвердженого  графіка.
За звітній період участь у навчанні з підвищення кваліфікації, які проводилися Дніпропетровським відділенням Національної школи суддів України, пройшли двоє суддів та двоє працівників апарату суду.