Задати питання
flag Судова влада України

Інформація для громадян  щодо відправлення текстів судових повісток у вигляді sms-повідомлень та проведення судового засідання у режимі відеоконференції.  

 

 

З метою усунення причин надмірної тривалості судового процесу та підвищення оперативності  і якості  здійснення правосуддя судом  активно використовуються  інноваційні технології для своєчасного інформування учасників судового розгляду про час та місце розгляду справи шляхом направлення судових повісток у вигляді  SМS- повідомлень.   
 

Для отримання судової повістки у вигляді  SМS- повідомлення учаснику судового розгляду необхідно подання до суду заяву  про отримання судової повістки в електронному вигляді. Заява може бути оформлена безпосередньо в суді, або  шляхом роздрукування та заповнення учасником відповідної форми, яка розміщена на офіційному  веб-порталі судової влади України http://sl.dp.court.gov.ua.

Відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо участі у судовому  засіданні в режимі відеоконференції» у кримінальному, цивільному, адміністративному процесуальному законодавстві передбачена можливість проведення судових засідань у режимі відеоконференції, що заощаджує  час та кошти на доставку особи до приміщення суду, чи допиту учасників судового розгляду, які знаходяться віддаленому місці від місця проведення судового засідання по справі.
 

Для проведення судового засідання у режимі відео конференції  учаснику судового розгляду необхідно звернутися до головуючого у справі судді з відповідною заявою.