Задати питання
flag Судова влада України

Порядок звернення громадян до суду з позовними заявами

 

 Для захисту своїх прав громадяни звертаються до суду, з позовними заявами (які повинні відповідати вимогам ст. 119 «Форма і зміст позовної заяви» Цивільно – процесуального Кодексу України), додатками підтверджуючих документів (перелік яких міститься у ст. 120 ЦПК України), та квитанціями про оплату судового збору відповідно до Закону України "Про судовий збір" № 3674-VI від 8.07.2011 року. Реквізити рахунку для сплати судового збору знаходятся у розділі "Судовий збір".

Форма і зміст позовної заяви

 1. Позовна заява подається в письмовій формі.

 2. Позовна заява повинна містити:

 1) найменування суду, до якого подається заява;

 2) ім'я (найменування) позивача і відповідача, а також ім'я представника позивача, якщо позовна заява подається представником, їх місце проживання або місцезнаходження, поштовий індекс, номер засобів зв'язку, якщо такий відомий;

 3) зміст позовних вимог;

 4) ціну позову щодо вимог майнового характеру;

 5) виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги;

 6) зазначення доказів, що підтверджують кожну обставину, наявність підстав для звільнення від доказування;

 7) перелік документів, що додаються до заяви.

 3. Позовна заява підписується позивачем або його представником із зазначенням дати її подання.

 4. Позовна заява повинна відповідати іншим вимогам, встановленим законом.

 5. До позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору розгляду справи.

 6. У разі пред'явлення позову особами, які діють на захист прав, свобод та інтересів іншої особи, в заяві повинні бути зазначені підстави такого звернення.

 7. Якщо позовна заява подається представником позивача, до позовної заяви додається довіреність чи інший документ, що підтверджує його повноваження.

 8. Позовна заява, подана після забезпечення доказів або позову, повинна містити, крім зазначеного у частині другій цієї статті, відомості про забезпечення доказів або позову.

(Кодекс цивільний процесуальний, ВР України, від 18.03.2004, № 1618-IV "Цивільний процесуальний кодекс України") 

Позовні заяви здаються безпосередньо в районний суд громадянами за наявності документу, що посвідчує особу, від представників юридичних та фізичних осіб – за наявності відповідного доручення (договору), в вийняткових випадках направляються поштою.

Прийом позовних заяв та інших заяв, що підлягають розгляду в порядку цивільного та адміністративного судочинства, справ про адміністративні правопорушенняскарг приватного звинувачення, апеляційних скарг здійснює канцелярія суду каб.№3, тел.(05669) 2-12-96. 

Прийом справ та матеріалів, що підлягають розгляду в порядку кримінального судочинства - канцелярія суду (каб.№1), тел.(05669) 2-19-35.

Прийом вищевказаних документів проводиться щоденно протягом робочого часу з 8.00 до 16.00 години. Видача документів та копії з них - щопонеділка  та щочетверга - з 8:30 до 16:00 години у відповідних канцеляріях. 

 

 

 

 

 

Юридичну допомогу в складанні документів, здійснюють районні юридичні консультації, що знаходяться за адресою: 

смт. Солоне , вул. Гагаріна, 5а,   контактний телефон:  (05669) 2-10-19.

смт. Солоне , вул. Гагаріна, 24/1, контактний телефон: (05669) 2-19-94.