Відтепер змінюється режим доступу до відомостей Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, які стають відкритими та загальнодоступними.
Це передбачено новою редакцією ст. 28 Закону «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень», які набули чинності 25 листопада.
Нагадуємо, відповідні зміни до Закону було внесено Законом "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо визначення кінцевих вигодоодержувачів юридичних осіб та публічних діячів" від 14 жовтня 2014 року № 1701-VII.
Зазначені зміни передбачають можливість отримання будь-якою фізичною чи юридичною особою інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно (далі – Державний реєстр прав) за об'єктом нерухомого майна в електронній формі через офіційний веб-сайт Укрдержреєстру. Також Закон не виключає можливість особи
звернутись до органу державної реєстрації прав або нотаріуса особисто або через установи поштового зв’язку із заявою про одержання інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно.
Спрощується також і порядок отримання відповідної інформації органами державної влади, органами місцевого самоврядування, судами, органами внутрішніх справ, прокуратури, Служби безпеки України, адвокатами та нотаріусами, які отримуватимуть необхідну їм інформацію в електронній формі шляхом безпосереднього доступу до Державного реєстру прав за умови ідентифікації відповідної посадової особи за допомогою електронного цифрового підпису.
Як пояснили "ЗіБ" в Державній реєстраційній службі, практичне застосування наведених положень закону передбачається після прийняття Кабінетом Міністрів відповідних рішень. До визначення Урядом механізму реалізації положень Закону в частині відкритості та загальнодоступності інформації про речові права на нерухоме майно діє чинний Порядок надання інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 17 жовтня 2013 року №868.
Закон і Бізнес