flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Безпека на дорогах збереже життя.

27 листопада 2017, 11:36

Судова статистика свідчить про невтішні дані у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху.  

Протягом 2017 року збільшилася кількість справ про притягнення водіїв транспортних засобів до адміністративної відповідальності за вчинення дорожньо-транспортної пригоди (ст.124 КУпАП)  та керування  транспортним засобом у стані алкогольного  чи наркотичного сп’яніння (ст.130 ч.1 КУпАП).  

Лише на  22 листопада 2017 року суддями Солонянського районного суду Дніпропетровської області було призначено до розгляду 14 справ про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, з яких  7 справ за вчинення правопорушення, передбаченого ст.124 КУпАП, та 7 справ за ст.130 КУпАП.

Нехтуючи Правилами дорожнього руху водії дозволяють собі керувати автомобілем у стані алкогольного або наркотичного сп’яніння, не усвідомлюючи наслідків такої їзди та наражають на небезпеку себе та інших учасників дорожнього руху.

Втрата водієм концентрації та зниження уваги  внаслідок вживання алкоголю,  наркотиків або лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції та постійне ігнорування правил дорожнього руху, є однією з причин вчинення дорожньо-транспортної пригоди.

У липні 2016 року Верховна Рада України посилила відповідальність водіїв,  визначивши такі види стягнення:

- за керування транспортними засобами особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції;

-  за передачу керування транспортним засобом особі, яка перебуває в стані такого сп'яніння чи під впливом таких лікарських препаратів;

- за відмову особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, -

штраф на водіїв у розмірі 10200 гривень з позбавленням права керування транспортними засобами на строк один рік і на інших осіб -  штраф в розмірі 10200 гривень (частина 1 ст.130 КУпАП).

Якщо такі дії вчинені повторно (вдруге)  протягом року,  -

штраф на водіїв у розмірі 20400 гривень з позбавленням права керування транспортними засобами на строк три роки і на інших осіб - штраф у розмірі 20400 гривень з оплатним вилученням транспортного засобу чи без такого (частина 2 статті 130 КУпАП).

Якщо особа вже двічі протягом року притягалася до відповідальності за подібні дії  -

штраф на водіїв у розмірі 40800 гривень з позбавленням права керування транспортними засобами на строк десять років і на інших осіб - штраф у розмірі 40800 гривень з оплатним вилученням транспортного засобу чи без такого (частина 3 статті 130 КУпАП).

Якщо водій  після дорожньо-транспортної пригоди вживав алкоголь, наркотики, а також лікарські препарати, виготовлених на їх основі, або після того, як транспортний засіб був зупинений на вимогу поліцейського, до проведення медичного огляду з метою встановлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують його увагу та швидкість реакції, чи до прийняття рішення про звільнення від проведення такого огляду, -

  штраф на водіїв у розмірі 20400 гривень або адміністративний арешт на п’ятнадцять діб, з позбавленням права керування транспортними засобами на строк три роки (частина 4 статті 130 КУпАП).

 

За порушення учасниками дорожнього руху правил дорожнього руху, що спричинило пошкодження транспортних засобів, вантажу, автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, дорожніх споруд чи іншого майна, -

 штраф у розмірі 340 гривень або позбавлення права керування транспортними засобами на строк від шести місяців до одного року (стаття 124 КУпАП).

 

Закликаємо водіїв під час керування транспортним засобом неухильно дотримуватися Правил дорожнього руху та не сідати за кермо на підпитку.

 

 

Прес-центр суду.